Koronavírus: Čo doposiaľ vieme o novom variante omikron?

Pracovníci ministerstva zdravotníctva vypracovali dokument o novom variante vírusu, ktorý sumarizuje všetky doteraz dostupné informácie. Read more »

Koronavírus: K plošnému zatváraniu škôl pristúpilo päť regionálnych úradov

K plošnému zatváraniu škôl pre pandemickú situáciu nateraz pristúpili regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rožňave, Vranove nad Topľou, Lučenci, Dolnom Kubíne a Banskej Bystrici. Uviedla to hovorkyňa Úradu... Read more »

Ministerka Kolíková: Novela infozákona je ďalší krok k transparentnosti verejnej správy

Povinné zverejňovanie príloh a dodatkov k zmluvám, zverejňovanie štúdií analytických materiálov vyhotovených za verejné zdroje, či rozšírenie povinností vyplývajúcich zo zákona o slobodnom prístupe k informáciám aj na štátne... Read more »

Koaličná rada sa má zaoberať bonusom pre očkovaných seniorov i zatváraním škôl

Koaličná rada by sa mala v pondelok večer zaoberať 500-eurovým bonusom pre seniorov, ktorý navrhuje minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Hovoriť by sa malo aj o plošnom zatváraní škôl,... Read more »

Koronavírus: Poslanec Kremský zvoláva stretnutie k testovaniu vo firmách, chce riešiť problémy

Predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Národnej rady SR Peter Kremský (OĽaNO) chce riešiť problémy s testovaním zamestnancov na ochorenie COVID-19 vo firmách. Read more »

Seniorom treba pomôcť bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní, tvrdí Pellegrini

Seniorom treba pomôcť bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní, uviedol v reakcii na návrh Igora Matoviča Peter Pellegrini. Podľa Roberta Fica potrebujú hotové peniaze, aby zvládli zdražovanie, nie... Read more »

Zima je najťažšie obdobie pre ľudí bez domova, neziskovky apelujú na všímavosť

Zima je najťažšie obdobie pre ľudí bez domova. Tvrdia to neziskové organizácie, ktoré preto prosia verejnosť o všímavosť a solidárnosť. Niektoré naďalej zbierajú pre núdznych spacie vaky, karimatky či... Read more »

Koronavírus: Kolíková by prípadné povinné očkovanie upravila samostatným zákonom

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková si vie predstaviť debatu o povinnom plošnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 pre osoby nad 12 rokov. Read more »

Maroš Žilinka a Ján Mazák sa nezhodujú vo využívaní paragrafu 363

Predseda Súdnej rady Ján Mazák a generálny prokurátor Maroš Žilinka majú rozdielny názor na využívanie paragrafu 363 Trestného zákona. Read more »

Koronavírus: Prísnejšie pravidlá pre nový variant omikron. Od stredy bude po príchode z 10 krajín povinná karanténa

Ide o krajiny Afriky, ale aj o Izrael, či Hongkong. Karatnéna sa bude týkať aj zaočkovaných. Read more »