Koronavírus: V desiatkach krajín sa šíri nová verzia variantu omikron

Pôvodný variant omikron, objavený v Juhoafrickej republike (JAR) bol označený ako BA.1. Viaceré krajiny však hlásia prítomnosť subvariantu BA.2. Read more »

EÚ napadla reštrikcie na vývoz dreva z Ruska do Únie

Európska únia (EÚ) v piatok na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) formálne napadla ruské reštrikcie, ktoré sa týkajú exportu dreva. Read more »

V Nemecku vyšetrujú 42 prípadov pochybení vo veci zneužívania v cirkvi

Prípadmi sa zaoberá nemecká prokuratúra. Obetí malo byť 497, pričom väčšinu z nich tvorili malí chlapci a mladiství. Read more »

Koronavírus: V Poľsku zavedú bezplatné testovanie na covid v lekárňach

Poľská vláda prichádza s novým opatrením po rekordnom počte nakazených v krajine. Podľa poľského ministra zdravotníctva prekonali „výbuch pandémie“. Read more »

Ženevská schôdzka Blinkena s Lavrovom sa skončila skôr, než bolo plánované

Rokovanie amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena s jeho ruským kolegom Sergejom Lavrovom sa skončilo. Read more »

Rusko sa chce vrátiť k rozloženiu síl z roku 1997

Spomínaný odsun zahraničných síl, techniky a zbraní je súčasťou bezpečnostných požiadaviek, ktorých splnenie Rusko žiada od NATO a USA. Read more »

Kyjev a proruskí separatisti sa navzájom obviňujú z vyzbrojovania

Read more »

Volodin podporil návrh na uznanie republík v Donbase, Peskov vyzýva na opatrnosť

Ruský parlament posúdi iniciatívu komunistických poslancov, ktorí chcú prezidenta Vladimira Putina požiadať, aby oficiálne uznal separatistické proruské republiky na východe Ukrajine ako „samostatné, nezávislé a suverénne štáty“. Read more »

Koronavírus: Na porovnávanie omikronu s chrípkou zabudnite, varuje český epidemiológ

Český epidemiológ Petr Smejkal varoval pred hlasmi, ktoré vyzývajú začať sa správať ku koronavírusu ako k chrípke. Stále podľa neho hrozí v krajine preťaženie zdravotného systému. Read more »

Vyjednávači Talibanu pricestujú na rokovania do Osla

Afganistan v súčasnosti prechádza hlbokou ekonomickou a humanitárnou krízou, ktorá sa ešte prehĺbila po tom, ako sa vlády v krajine ujalo radikálne islamistické hnutie Taliban. Read more »