Vakcíny sú pre tehotné a ich deti bezpečné. Covid je väčším rizikom, vravia štúdie

Európska lieková agentúra (EMA) tento týždeň označila mRNA vakcíny za bezpečné pre tehotné ženy. Vedci aj lekári ich vyzývajú, aby s očkovaním nečakali, pretože pribúda vedeckých dôkazov, že práve infekcia... Read more »

Rodina alebo život bez detí? Presťahovať sa alebo zostať? Filozofka radí, ako sa stavať k životným rozhodnutiam

Založiť si rodinu, alebo žiť bezdetný život? Presťahovať sa do inej krajiny, alebo zostať? Pri takýchto zásadných rozhodnutiach sa inštinktívne snažíme predstaviť si, ktorá z možností nás urobí šťastnejšími. Možno... Read more »

Varšava je mesto, ktoré vás prekvapí. Pamiatok má veľa, aj keď sú mladšie

Po druhej svetovej vojne bola Varšava tak vážne poškodená, že sa pôvodne uvažovalo o tom, že zostane vo forme ruín a hlavné mesto sa presunie do susednej Lodže. Zničené boli všetky... Read more »

Poľsko víta omikron bez obmedzení, vláda chce národ premoriť a konzílium odstúpilo

Poľská televízia usporiadala Silvester snov v Zakopanom, na ktorom sa šíril vírus, napriek radám odborníkov, pre ktorých to bola posledná kvapka. Read more »

Fenomén Wordle: ako nás baví hypnotizovať nudnú stránku a čakať na nové slová

Internetová slovná hra Wordle sa v posledných týždňoch stala hitom svetového internetu. Hráči si ju obľúbili aj napriek tomu, že bežné praktiky herného priemyslu prevracia úplne naruby. Alebo ich, naopak,... Read more »

V dokumentoch o schvaľovaní Sputnika sme našli neskutočné veci, vraví maďarský opozičný poslanec Ákos Hadházy

V Maďarsku nebudú slobodné voľby, tvrdí nezávislý poslanec maďarského parlamentu Ákos Hadházy. Read more »

Svetový newsfilter: Aj Biden očakáva, že Putin zaútočí, Američania hovoria aj o konkrétnom termíne

1. Západ sa obáva ruskej invázie na Ukrajine. 2. V Hongkongu idú pre covid zabiť dvetisíc škrečkov. 3. Trump klamal o svojom bohatstve. Read more »

Bývalý hádzanár Šulc šéfuje šípkam. Keď hral bundesligu, dostal na výber – šípky či hádzaná

Šípky sú jedným z mála športov, ktorý na Slovensku aj v tomto náročnom období dynamicky rastie, tvrdí František Šulc. Read more »

Už rok a pol sú vysokoškoláci, ale ešte ani raz neboli riadne v škole. Traja študenti opisujú vysokoškolský život z detskej izby

Izabela, Barbora a Matúš sú druháci na vysokej škole. Majú za sebou tri semestre, teda polovicu bakalárskeho štúdia, ale ešte ani raz neboli riadne v škole. Buď sa v nej ukázali kvôli... Read more »

Nechceme dohodu s USA? Tak kúpme vetrone a valašky (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Vašečka a Janček vyberajú udalosť, prešľap, podcenený moment a báseň týždňa. Read more »