Radosť z práce

Keď Mária Kondo prišla s knihou o upratovaní, priniesla nový pohľad a výrazne zmenila pohľad na aktivitu, ktorá nie je moc záživná. Dnes jej kniha patrí ako sa hovorí k povinnej literatúre v danej... Read more »

Ukážka z pripravovaného románu (1/2)

Táto ukážka je výňatkom kapitol 5-7 zo štvrtej časti môjho pripravovaného románu, ktorý vyjde v prvej polovici budúceho roka pod vydavateľstvom Marenčin PT. 5. Voda dotiekla, falošný spev utíchol a Boris sčervenaný od... Read more »

Francúzi… Musíte ich milovať!

Poznáte ten pocit, keď sa v zahraničí cítite ako doma – medzi „svojimi“? Keď si vďaka cudziemu jazyku môžete dovoliť konverzovať s domácimi nielen o tom, koľko čo stojí a ako sa dostanete... Read more »

Ako sa Ukrajina stala problémom pre všetkých

Všetko, čo sa na Ukrajine deje v posledných rokoch, pripomína anekdotu. Nie vždy je zábavná, ale vždy absurdná. Logickým vyvrcholením toho, čo sa v skutočnosti deje, bolo zvolenie komika Volodymyra Zelenského... Read more »

Pitnú vodu berú z cintorínov, najväčší dopyt je však po niečom inom. Ako vyzerá terénna sociálna práca s ľuďmi bez domova?

Šesťkrát do týždňa vyrážajú sociálne pracovníčky a pracovníci nášho združenia Vagus do terénu. Počas dní aj neskorých večerov navštevujú miesta v Bratislave, ktoré obývajú ľudia bez domova. Uprostred leta je veľkou... Read more »

Návrh ÚDZS regulovať zisk je protiústavný, amatérsky a nerieši objem disponibilných zdrojov v zdravotníctve

ÚDZS navrhuje, aby zdravotné poisťovne mali určený maximálny strop zisku, ktorý by mohli dosiahnuť. Konkrétne by mohli ročne vytvoriť zisk najviac 0,2 percenta z úhrnu poistného z verejného zdravotného poistenia. Zvyšné... Read more »

Akademické tituly a ich vplyv na pacienta… z obidvoch strán Berlínskeho múru

Predstavte si, že ste pacient a prišli ste k lekárovi, ktorý nemá MUDr. pred menom ale zvláštne označenie Lekárka Svitlana Krasná. Aké myšlienky prebehnú vo vašej hlave? Zdôveríte sa takej odborníčke?... Read more »

Prečo sa krajiny strednej a východnej Európy stavajú kriticky k cieľom EÚ v oblasti obnoviteľných zdrojov energie?

Hoci krajiny regiónu podporovali takmer jednohlasne ciele EÚ v oblasti obnoviteľných zdrojov energie v minulosti, v súčasnosti možno vidieť zmenu postoja u niektorých v nich. V článku uverejnenom v The International Spectator tvrdím, že za zmenu... Read more »

Ak ide o ochranu islamu, o týranie zvierat nejde ani náhodou!… Krutá porážka zvieraťa štýlom Halal

Ide o pomerne veľmi rozšírené týranie zvierat aj v civilizovanej EÚ… Krutá porážka zvieraťa štýlom HALAL, pri ktorom je zviera moslimom podrezané za recitácie modlitby a to zámerne bez predošlého omráčenia, aby... Read more »

pozemkové úpravy: využitie prípravného konania pozemkových úprav na roky 2021 a 2022

na základe výberu katastrálnych území na vykonávanie pozemkových úprav by sa mal zmeniť prístup k evidencii a aj k samotným pozemkovým úpravám. na jednej strane by sa zjednodušili pozemkové úpravy, využili by... Read more »