Ak chcete prosperovať, vypnite médiá

Médiá sú tu na to, aby udržali status quo. Read more »

Sýria: Keď nasneží v stanovom tábore

Zatiaľ čo lyžiari na Slovensku by snehovú nádielku uvítali, snehu je v posledných rokoch pomenej. Zato ľudia, ktorí utiekli pred vojnou do stanových táborov v Sýrii, by sa celkom potešili zime... Read more »

Môj druhý otvorený list – kancelária prezidenta SR

Teda vychádzam z práva občana SR, komunikujem, tiež mám postoj. Vychádzam z toho, čo som včera videl – vyhlásenie pani prezidentky SR k tej škandaléznej „priateľskej“ zmluve. Tu je obšírny postoj a na... Read more »

Booking.com má rôzne ceny cez appku a webovú verziu – pozri si moje tipy na zníženie ceny ubytovania

Každý chce booknuť ubytovanie čo najvýhodnejšie. O tom, ako vyselektovať najlepšie možné ubytovanie, som písala nedávno – uverejnila som checklist, ktorým sa pri výbere ubytovania sama riadim. Dnešný článok... Read more »

Aké škody napácha omikron na leteckých spoločnostiach?

Aerolinky sa tento rok v lete nadýchli, aby sa v aktuálnej zime opäť dostalôi pod tlak. Tentoraz im nový variant omikron redukuje cestujúcich a personál. Okrem toho ich trápia povinné „lety duchov“. Read more »

Psychiater: Trauma nemusí nutne znamenať tragickú udalosť, môžu byť za ňou skryté bežné záležitosti

Na podujatí Odvahou proti stigme, ktoré sa konalo 22. novembra 2021 pod záštitou OZ Psychiatria nie je na hlavu, sme sa rozprávali o traume v detstve a jej následkoch. Ako nepriaznivé udalosti... Read more »

Extra peniaze pre Košice? Toto je zoznam najšikovnejších mestských častí.

V septembri 2021, som sa pýtal všetkých mestských častí v Košiciach rovnakú otázku. Cieľom bolo zistiť, koľko financií jednotlivé mestské časti čerpali “navyše” oproti príspevkom z mesta Košice. Read more »

Básne Nie #21#01#22

oheň dotlieva zmysel sa zahmlieva všetko je vlažné kto ho zas zažne? Od 1.11.2021 som sa rozhodol každý deň počas 12-tich mesiacov napísať jeden krátky text „Báseň Nie“. Snáď... Read more »

Don’t Look Up! K zemi hľaď, alebo čo máme spoločné s filmom?

Na čele rebríčka najlepšie hodnotených filmov sa umiestnila katastrofická komédia Don’t Look Up. Hrá v ňom dvojica astronómov, ktorí sa snažia varovať ľudstvo pred veľkým meteoritom, ktorý zasiahne Zem a spôsobí... Read more »

Petržalka obohatená o gýčovinu a čo na to mestská časť?

Súsošie Lasica, Satinský a Filip v Petržalke je typický príklad ignorácie a výsmechu umeniu vo verejnom priestore. Má to občanov mestskej časti trápiť alebo ponecháme výber umeleckých diel na developerov a budeme radi,... Read more »