Očkovanie alebo má byť podľa ústavy človek človeku človekom?

Skupina právnicky erudovaných ľudí horliacich proti očkovaniu zabúda na to, že niektoré ich výklady ústavných noriem a európskych štandardov platia v normálnych podmienkach. Za tie sa však nedá považovať boj o holé... Read more »

Pandémia, očkovanie a diskriminácia

Štát ľudí nedelí na zaočkovaných a nezaočkovaných. To ľudia sami na základe svojho dobrovoľného rozhodnutia vytvárajú tieto dve skupiny. Read more »

O kvapke vody v oceáne a zrnku piesku vo vesmíre

Kto by nepoznal tieto floskuly? Počas pandémie som si osvojil ešte jednu: „V krízových situáciách padajú masky.“ Nedávno som si zašiel na jednej stanici metra na toaletu. Cez rúško... Read more »

Putinov nebezpečný ukrajinský naratív

Tým, že Putin popiera právo Ukrajiny na nezávislosť, pripravuje pôdu pre vojnu. Západ sa preto musí rýchlo rozhodnúť, čo je ochotný urobiť, aby tomu zabránil. Read more »

Newsfilter: Inšpektorka proti NAKA, Fico za inšpektorku

1. Predseda Smeru chce, aby si voliči vybrali grázlov, ktorých už poznajú. Read more »

Minimálna mzda, maximálna tragédia 

Nemôžeme zatvárať oči pred tým, že také zvyšovanie minimálnej mzdy, ako sa udialo na Slovensku za posledných osem rokov, je jednou z hlavných bŕzd ekonomickej aktivity. Read more »

O syndróme varenej žaby

V dnešnej dobe si vďaka sociálnym sieťam môže svojich desať minút slávy užiť takmer každý. Stačí len nezaťažovať sa faktmi, zahodiť zábrany a ísť si svoje.  Read more »

3x stretnutie s Milanom Lasicom

Smiali sme sa, lebo Lasica a Satinský hovorili za nás, čo sme nevedeli povedať sami. Read more »

Športový newsfilter: Slabí existujú a naši sa s nimi trápili. Prichádza šanca ukázať, že futbal hrať vedia

Dobrý deň, v novom športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom: že už tento týždeň sa začína olympiáda; ako naše futbalové kluby neoslnili; aké sú tri postrehy z Tour; ako mladí Nemci... Read more »

MediaBrífing: Extrémista žiadal Google o odstránenie kritického článku, na krátky čas mu to vyšlo

Dobrý deň, čítate MediaBrífing, týždenný newsletter o médiách a internete. Prihláste sa na odber a dostanete ho každý piatok do schránky. Dnes sa okrem iného dočítate: Ako Google odstraňuje stránky z výsledkov vyhľadávania.... Read more »