Sokoliar z Bojníc: Pri dravcoch nie je možné uplatniť žiadnu drezúru, nikdy sa jej nepodriadia

Lietajúce dravce majú asi sedemkrát lepší zrak ako človek. Sokol sťahovavý dokáže zrýchliť až na 380 či 390 kilometrov za hodinu. Ak sa v prírode vyliahnu dve orlíčatá, prežije len... Read more »

Mikulca v parlamente nakoniec neodvolávali. OĽaNO vytýka opozícii neúčasť na schôdzi, podľa Pčolinského neférovo

Aktualizované o 12.15 h o reakciu Smeru – Mimoriadna schôdza na odvolanie ministra vnútra sa nekonala, v pondelok na ňu neprišli ani poslanci Smeru a Hlasu. Read more »

V Zázrivej zachraňujú najmä vtáky po náraze do elektrického vedenia, no aj emu alebo veľhada

V zázrivskej záchrannej stanici sa starajú o chránené dravce aj šelmy, no aj o emu Adelu, ktorá sa prechádzala po Banskej Bystrici a nikomu nechýbala. Read more »

Ustúpili Kollárovi, neočkovaní nebudú všade potrebovať test. Kotleba narušil tlačovku s Hegerom

Parlament schválil novelu, vďaka ktorej sa očkovaní vyhnú obmedzeniam v prípade zhoršenej situácie. Koalícia ustúpila Sme rodina, aby neočkovaní mohli chodiť do vybraných obchodov bez testov. Antigénové testy v práci a školách... Read more »

Peter Matiaško: Nebyť toho, že v bani prídem o nohu, dodnes by som bol baník. Takto som ako športovec videl celý svet

Peter Matiaško z Handlovej sa po amputácii nohy do roka opäť postavil na lyže. Ďalší rok už bol majstrom Československa. Ako pretekár a tréner sa zúčastnil 11 paralympiád a desiatky rokov vyhľadával... Read more »

Mladý Slovák radil britskej vláde pri brexite: Johnson je premiérom ovládateľného chaosu

Rodák z Košíc Anton Spišák radil vládam Borisa Johnsona aj Theresy Mayovej, teraz pracuje v inštitúte Tonyho Blaira. Read more »

Minúta po minúte: OĽaNO hlási dohodu so Sme rodina, testy do práce, škôl a obchodov budú pre nezaočkovaných zadarmo

Read more »

Esemesku, ktorou sa oháňajú Pellegrini a Fico, vyšetruje policajná inšpekcia slabo

NAKA a inšpekcia ministerstva vnútra medzi sebou bojujú aj pre esemesku, ktorá Robertovi Ficovi a Petrovi Pellegrinimu slúži na spochybňovanie vyšetrovania korupčných káuz. Správa sa týka zadržaného takáčovca, ktorý figuruje aj... Read more »

Sú otvorené a hovoria o svojom vzťahu i minulosti. Si dobrá mama, chváli 13-ročná Tereza svoju adoptívnu mamu

Keď Lenka pochopila, že mamou zo zdravotných dôvodov nebude, začala premýšľať nad pestúnskou starostlivosťou. Vedela, že ako slobodná mama bude mať väčšiu šancu, ak nepožiada hneď o adopciu, no mala... Read more »

Čo zmení zákon, proti ktorému protestovali ľudia pred parlamentom

Miernejšie podmienky pre očkovaných, testovaných či tých, čo covid prekonali, už raz zablokovala Sme rodina. Teraz koalícia tvrdí, že by návrh mal prejsť aj keď viacerí poslanci Sme rodina... Read more »