Už rok a pol sú vysokoškoláci, ale ešte ani raz neboli riadne v škole. Traja študenti opisujú vysokoškolský život z detskej izby

Izabela, Barbora a Matúš sú druháci na vysokej škole. Majú za sebou tri semestre, teda polovicu bakalárskeho štúdia, ale ešte ani raz neboli riadne v škole. Buď sa v nej ukázali kvôli... Read more »

Nechceme dohodu s USA? Tak kúpme vetrone a valašky (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Vašečka a Janček vyberajú udalosť, prešľap, podcenený moment a báseň týždňa. Read more »

Hiking basecamp: Cez víkend bude mrazivo a snežiť, lavínové nebezpečenstvo stúpa

Podmienky v horách sú nebezpečné, podklad tvorí tvrdá až zľadovatená vrstva snehu, na ktorý napadol čerstvý sneh. Read more »

Stropkov je prvé veľké ohnisko vo vlne omikron. Pozitívny je každý druhý test

Okres Stropkov má dnes najvyšší počet infikovaných na 100-tisíc obyvateľov na Slovensku. Počet nových prípadov sa každý týždeň zdvojnásobí. Read more »

Zo Sulíkovej vety o Kryme je medzinárodný škandál, prvá ju prifarbila ruská agentúra

Predseda SaS ešte v stredu hovoril s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a šéfom diplomacie Ivanom Korčokom, vo štvrtok s premiérom Eduardom Hegerom. Read more »

Čaputová podpíše obrannú dohodu len s doložkou, že neznamená budovanie základní

Prezidentka nepošle obrannú dohodu na Ústavný súd, žiada však záruky, ktoré majú byť spojené s podpisom zmluvy s americkou stranou. Read more »

Maďarov ubudlo, ale nie tak dramaticky ako pred desiatimi rokmi. Druhá národnosť pomohla najmä Rómom a Rusínom

Maďari tvoria najväčšiu menšinovú komunitu na Slovensku, ale ich počet sa zmenšil aj napriek možnosti uviesť druhú národnosť. Read more »

Vysvetľujeme: O čom je obranná zmluva s USA a načo nám bude?

Správu vybral a vysvetlil Tomáš Čorej Chýba už len Slovensko Obranná dohoda so Spojenými štátmi americkými sa stala jednou z dominantných tém na slovenskej politickej scéne. Médiá aj politici jej venujú... Read more »

Gábor Grendel: Žilinkovi by som za cestu do Moskvy tlieskal, ak by tam šiel riešiť únos Vietnamca

Je nefér, že sa v decembri po stretnutí Pellegriniho s prezidentkou vytvoril obraz, v ktorom je Pellegrini zlatý, chrumkavý a dobrý, lebo vyzval šesťdesiatnikov na očkovanie, a premiér Heger je ten lenivý a neschopný, vraví... Read more »

V novom zákone majú byť turistické značky verejným záujmom a horskí sprievodcovia prídu o monopol na sprevádzanie

Turistické značky doteraz v legislatíve chýbali, SaS to chce zmeniť novým zákonom. Riešiť má aj poškodzovanie značiek a oplocovanie pozemkov, cez ktoré vedú turistické trasy. Zároveň sa majú rozšíriť možnosti sprevádzania... Read more »