Rodina alebo život bez detí? Presťahovať sa alebo zostať? Filozofka radí, ako sa stavať k životným rozhodnutiam

Založiť si rodinu, alebo žiť bezdetný život? Presťahovať sa do inej krajiny, alebo zostať? Pri takýchto zásadných rozhodnutiach sa inštinktívne snažíme predstaviť si, ktorá z možností nás urobí šťastnejšími. Možno... Read more »

Varšava je mesto, ktoré vás prekvapí. Pamiatok má veľa, aj keď sú mladšie

Po druhej svetovej vojne bola Varšava tak vážne poškodená, že sa pôvodne uvažovalo o tom, že zostane vo forme ruín a hlavné mesto sa presunie do susednej Lodže. Zničené boli všetky... Read more »

Poľsko víta omikron bez obmedzení, vláda chce národ premoriť a konzílium odstúpilo

Poľská televízia usporiadala Silvester snov v Zakopanom, na ktorom sa šíril vírus, napriek radám odborníkov, pre ktorých to bola posledná kvapka. Read more »

Fenomén Wordle: ako nás baví hypnotizovať nudnú stránku a čakať na nové slová

Internetová slovná hra Wordle sa v posledných týždňoch stala hitom svetového internetu. Hráči si ju obľúbili aj napriek tomu, že bežné praktiky herného priemyslu prevracia úplne naruby. Alebo ich, naopak,... Read more »

V dokumentoch o schvaľovaní Sputnika sme našli neskutočné veci, vraví maďarský opozičný poslanec Ákos Hadházy

V Maďarsku nebudú slobodné voľby, tvrdí nezávislý poslanec maďarského parlamentu Ákos Hadházy. Read more »

Svetový newsfilter: Aj Biden očakáva, že Putin zaútočí, Američania hovoria aj o konkrétnom termíne

1. Západ sa obáva ruskej invázie na Ukrajine. 2. V Hongkongu idú pre covid zabiť dvetisíc škrečkov. 3. Trump klamal o svojom bohatstve. Read more »

Geológ Madarás o sopke Hunga Tonga: Erupcia bola silná, ale Zem neochladí

Najbližšie podmorské sopky k nášmu územiu sú v Egejskom a Tyrrhenskom mori, vraví v rozhovore Ján Madarás z SAV. Read more »

Vyšetrovanie odhalilo muža, ktorý údajne zradil rodinu Anny Frankovej. Sám sa bál o život

Na tajnú skrýšu Anny Frankovej s rodinou vraj políciu naviedol úradník, ktorý pracoval aj pre Hermanna Göringa. Holandskí odborníci však s výsledkami vyšetrovania nesúhlasia. Read more »

Zrušia Orbánovu ústavu? Maďarská opozícia chce po víťazstve zmeniť režim radikálnym krokom

Maďarská opozícia svojím najradikálnejším plánom na zmenu Orbánovho režimu podľa odborníkov riskuje občiansku vojnu Read more »

Nemecký europoslanec Freund: Nord Stream 2 je katastrofa, mali by sme ho zastaviť

Štáty EÚ boli naivné a mysleli si, že ak raz niekto vstúpi do Únie, vývoj v krajine už pôjde len pozitívnym smerom. Aj preto tu dnes máme problémy s právnym štátom v Maďarsku... Read more »