Spojené štáty vyzvali Izrael a Palestínčanov, aby sa vyvarovali úmrtiam civilistov

Spojené štáty vyzvali Izrael a Palestínčanov, aby sa vyvarovali „hlboko poľutovaniahodným“ úmrtiam civilistov. USA sa tak vyjadrili po leteckých útokoch Izraela, ktorými reagoval na rakety odpálené z pásma Gazy. Read more »

V európskom meste našli prekvapivé množstvo „super imúnnych“ voči covidu-19

Malé mestečko predtým patrilo k najzasiahnutejším oblastiam Európy. Dnes sa mu pandémia nového koronavírusu zďaleka vyhýba. Read more »

Muža odsúdili za úmyselné nakazenie exmanželky ochorením COVID-19

Nakazený muž úmyselne kašľal na svoju manželku, súd mu vymeral trest. Read more »

Facebook oznámil novinku, zdieľanie článkov nebude také jednoduché

Užívatelia Facebooku sa v budúcnosti môžu stretnúť s upozornením, ktoré im pripomenie, že chcú zdieľať článok, ktorý neprečítali. Read more »

Ministerstvo zdravotníctva sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách v nemocniciach

Ministerstvo zdravotníctva SR chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Ako pre TASR povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, budú sa snažiť nájsť kompromis. Read more »

Vedci overili účinky vitamínov na COVID-19. Výsledky prekvapili

Niektoré doplnky stravy pomáhajú v boji s COVID-19. Tie, ktoré ľudia užívajú najčastejšie, však majú minimálny účinok. Read more »

Čaputová sa s dánskou premiérkou zhodla na prehlbovaní spolupráce medzi SR a Dánskom

Prezidentka sa s dánskou premiérkou rozprávala o vnútropolitických a zahraničných témach, ktoré zaujímajú obe krajiny. Read more »

Belgicko znovu povolí konzumáciu vo vnútri reštaurácií a kaviarní a otvorí kiná

Belgicko od 9. júna povolí konzumáciu jedla a nápojov vo vnútorných priestoroch reštaurácií či barov a umožní tiež opätovné otvorenie podnikov určených na zábavu divákov v počte do 200. Read more »

Klus: Je dôležité, aby si štáty EÚ uvedomovali mieru ohrozenia zo strany Ruska

Ministri sa na Rade EÚ pre všeobecné záležitosti nevyhli ani téme napätých vzťahov medzi Úniou a Ruskom, uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Martin Klus. Read more »

Stav dvoch z detí zranených pri streľbe v Kazani je kritický

Deväť obetí na životoch si vyžiadala utorňajšia streľba v škole v meste Kazaň v stredoruskej Tatárskej republike a stav dvoch hospitalizovaných detí je kritický, informovala agentúra TASS. Read more »