Byrokracia na stavebných úradoch pretrváva, náš stavebný zákon je brzdou investícií

Už niekoľký pokus o jasnú legislatívu vzali do rúk rôzne profesijné združenia. Spojili sa, aby vyslali vláde signál, že chcú kvalitné predpisy. Pomenovali problémy, ktoré brzdia povoľovanie projektov. Read more »

Skelet stavebných zákonov máme, je revolučný

Účelovo založené mimovládky neraz brzdia proces výstavby a to Slovensku škodí, vraví Milín Kanuščák zo Zväzu stavebných podnikateľov. Read more »

V akom dátume dovŕšite dôchodkový vek práve vy

Zákonom sa stanovil spôsob kompenzácie dôchodkových nárokov poistencov, ktorí do dôchodku už odišli a na účely určenia dôchodkového veku im nebola zohľadnená výchova dieťaťa. Read more »

Štát chce regulovať predaj pôdy

V navrhovanej novele by mali štát či samosprávy predkupné práva na prevádzané poľnohospodárske pozemky a ustanovuje sa majetkový strop pre väčších vlastníkov. Read more »

Štát chce regulovať predaj pôdy

V navrhovanej novele by mali štát či samosprávy predkupné práva na prevádzané poľnohospodárske pozemky a ustanovuje sa majetkový strop pre väčších vlastníkov. Read more »

Navrhované pravidlá predaja pôdy sú pod paľbou kritiky

Mladí farmári nesúhlasia, aby obec a vyšší územný celok mali prednostné právo na odkúpenie poľnohospodárskeho pozemku, v praxi sa to môže zneužívať. Read more »

Aké sú novinky pre dôchodcov

Rok 2021 priniesol viacero pozitívnych a negatívnych správ v dôchodkovom systéme aj pre život súčasných a budúcich dôchodcov. Je preto dobré vedieť ako sa s nimi vysporiadať. Read more »

Záchranárska ulička bez stresu

Na cestách nastávajú rôzne zložité situácie. Medzi veľmi časté patrí aj potreba vytvorenia priestoru na priechod sanitky. Read more »

Váš predčasný dôchodok musí dosiahnuť 261,70 eura mesačne

Zvýšenie sumy životného minima oddialilo aj odchod do predčasnej penzie ale znížilo exekučné zrážky. Read more »

Rast dôchodkov sa mení. Ako si penziu zvýšiť vtedy, keď ju už poberáte?

Popri každoročnej valorizácii zo strany štátu, ktorá pravidelne od januára zdvihne dôchodky rádovo aj o niekoľko eur, si seniori môžu zlepšiť svoje príjmy i zamestnaním alebo podnikaním popri svojej... Read more »