Kedy sa zastaví rast cien nehnuteľností? Experti hovoria jasne

Čo môže za rekordné ceny bývania a dokedy ešte bude rásť realitná bublina? HN sa opýtali odborníkov, kedy Slováci budú bývať lacnejšie. Read more »

Napriek nárastu cien energií sa dá ušetriť

Budúcoročný nárast cien energií je realitou. Keďže po celom svete rastú ceny elektriny aj plynu, rovnakému vývoju sa nevyhne ani Slovensko. Otázkou je presná výška nárastu. Kompetentní však pripomínajú,... Read more »

Šesť tipov, ktoré vám pomôžu nájsť vysnívaný domov

Natrafiť na slovenskom trhu na vhodnú nehnuteľnosť sa stáva čoraz náročnejšie. Ponúkame vám preto niekoľko rád, ktoré vám uľahčia zorientovať sa pri hľadaní bývania. Read more »

Kúpna zmluva pre chybu prestane platiť

Ak sa rozhodnete pre kúpu bytu či rodinného domu, mali by ste si dať pozor na mnohé detaily. V opačnom prípade sa totiž môže stať, že predávajúci aj kupujúci... Read more »

Vopred si dohodnite fajčenie či chov zvierat

Chcete prenajať byt? Aké detaily treba uviesť v nájomnej zmluve, vysvetľuje Veronika Michalíková z advokátskej kancelárie A|K|M|V. Read more »

Na platbách za lieky po novom ušetríte

Od 1. apríla 2021 sa zmenili podmienky pri úhrade liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín. Ako to vyzerá s aktuálnymi limitmi spoluúčasti pre vybrané skupiny ľudí a čo sa... Read more »

Poradíme vám ako vrátiť fľaše a plechovky so zálohou

Podľa analýzy rezortu životného prostredia sa k nám ročne dovezie miliarda plastových fliaš a 350 miliónov plechoviek. Už o 84 dní sa spustí ich zálohovanie, ktorého cieľom je presunúť... Read more »

Ak renovujete, neváhajte osloviť odborníka

Či už je vašou motiváciou zmena energetickej triedy alebo estetické požiadavky, obnova domu či bytu je náročná vec. Ak chcete dosiahnuť kvalitný výsledok, je lepšie sa obrátiť na expertov. Read more »

Rekonštrukcia domu na energeticky úspornú stavbu má viacero úrovní

Renovácia v mene zlepšenia energetickej triedy je častým motívom pre zmeny. Vladimír Balent, projektový manažér a odborník na energeticky úspornú výstavbu firmy ISOVER, radí, na čo nezabudnúť. Read more »

Ako môžete užívať náhradnú poľnohospodársku pôdu

Na cudzom pozemku hospodári ešte aj dnes veľký počet ľudí. Ide najmä o osoby, ktoré dostali pôdu do užívania v rokoch 1991 až 2008 od pozemkových úradov či príslušných... Read more »