Začalo sa to malou tragédiou, skončilo draftom

V tohtoročnom drafte sa reálne očakávalo, že kluby NHL nesiahnu ani po jednom slovenskom hokejistovi. Nakoniec sa to pošťastilo aspoň Jakubovi Demekovi. Read more »

Tokio 2020: Ferreira sa stal historicky prvým olympijským šampiónom v surfingu

Brazílčan Italo Ferreira sa stal historicky prvým olympijským šampiónom v surfingu. V utorkovom finále shortboardu zdolal na pláži Curigasaki domáceho Japonca Kanou Igarašiho, bronz si vybojoval Austrálčan Owen Wright. Read more »

Tokio 2020: Švajčiarky získali v cross-country všetky medaily

Preteky cross-country žien sa na olympijských hrách v Tokiu stali korisťou švajčiarskych horských cyklistiek. Triumfovala Jolanda Neffová pred krajankami Sinou Freiovou a Lindou Indergandovou. Read more »

Olympijský festival láme rekordy návštevnosti: Do Šamorína prichádzajú ľudia z celého Slovenska!

Olympijský festival počas úvodného víkendu navštívili tisíce návštevníkov. Jeho kapacita sa naplnila do poslednej nohy, a to je takmer trojtýždňová oslava športu stále len na začiatku! Read more »

Tokio 2020: Eliška Mintálová siahala na výborný výsledok, o všetko ju pripravila penalizácia

Nemecká vodná slalomárka Ricarda Funková získala na OH 2020 v Tokiu zlato v K1. Striebro vybojovala Španielka Maialen Chourrautová s mankom 1,13 sekundy. Tretia bola Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá... Read more »

Tokio 2020: Peter Škantár si chcel zopakovať oslavy z Ria: Neviem, v čom bol problém

Pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro spolu oslavovali olympijské medaily. Peter Škantár so svojím bratrancom Ladislavom sa tešili zo zlata v C2, Matej Beňuš pridal striebro v C1. Read more »

Tokio 2020: Wang Jang bol v 3. kole bez šance, na olympiáde končí

Slovenský stolný tenista Wang Jang nepostúpil do osemfinále dvojhry na olympijskom turnaji v Tokiu. V utorkovom zápase 3. kola podľahol za 33 minút domácemu Japoncovi Kokimu Niwovi 0:4 na... Read more »

Skauti NHL mieria do Piešťan, Slovensko bude mať na ďalšom drafte veľkú silu

V tieni olympijských hier v Tokiu sa v USA uskutočnila tradičná slávnostná hokejová udalosť – draft NHL. Kluby zámorskej profiligy si vybrali jediného Slováka. Read more »

Tokio 2020: Belgicko v 3×3 basketbale porazilo Poľsko po predĺžení

Belgičania zvíťazili na olympijskom turnaji v 3×3 basketbale nad Poľskom 16:14 po predĺžení. V základnej fáze dosiahli bilanciu 4 výhry – 3 prehry a predstavia sa vo štvrťfinálovej play... Read more »

Tokio 2020: Koniec slovenských nádejí aj v tenise. Filip Polášek a Lukáš Klein končia v osemfinále

Slovenskí tenisti Lukáš Klein a Filip Polášek prehrali v druhom kole olympijskej štvorhry s americkým párom Austin Krajicek, Tennys Sandgren 7:6 (2), 2:6, 5:10. Slovensko už nemá v tenise... Read more »